• یادم تو را فراموش|قسمت اول

  • یادم تو را فراموش|قسمت دوم

  • یادم تو را فراموش|قسمت سوم

  • یادم تو را فراموش|قسمت چهارم

  • یادم تو را فراموش|قسمت پنجم

  • یادم تو را فراموش|قسمت ششم

 یادداشت
   
مرض مهلک بی تفاوتی تا کی؟                    

جنبش حیا
 مصاحبه با حجت الاسلام آقا تهرانی         
مصاحبه با حجت الاسلام آقا تهرانی
 چه شد که چنان شد؟  
چه شد که چنان شد؟                               

علی نصیری کیا
 آیت الله جاودان   فریاد علیه گناه، بلا را از شهر دور می‌کند       

آیت الله جاودان
 حجت الاسلام و المسلمین پناهیان   تقوای اجتماعی                                     

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان
 امام خامنه ای         

امر به معروف اولویت‌دار یا منحصر به مسائل «زیر نصاب اهمیت»؟

جنبش حیا


آخرین اخبار

جنبه خیرخواهی امر به معروف شناخته شده نیست

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به واکنش منفی برخی از مردم نسبت به آمران به معروف گفت: فرهنگ خیرخواهی در جامعه دچار اشکال است، البته عموم مردم نیز باید بدانند که اجرای امر به معروف از باب عیب جویی نیست، اما متأسفانه نگاه خیرخواهانه در این زمینه در منظر مردم شناخته نشده است.

آموزش امر به معروف و نهی از منکر با «داستان های دوستی»

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام مهاجرانی از چاپ مجموعه ۲۰ جلدی داستان های دوستی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر خبر داد و گفت: کودکان از زاویه۲۰ مختلف با امر به معروف و نهی از منکر آشنا می شوند و این فریضه را خیرخواهی می یابند.

غارت بیت‌المال غیرشرعی است یا معرفی غارتگران؟!/مهم ترین زمینه امر به معروف و نهی از منکر در امور اجتماعی آن است

اما در این بحث مسئله اساسی تری وجود دارد که ظاهراً از سوی مخالفین افشاگری ها خاصه مسئولین دولتی مورد غفلت تام و تمام قرار گرفته است که بعید به نظر می رسد که مسلمانی نسبت به اهمیت تکلیف دینی امر به معروف و نهی از منکر آگاه نباشد. این فریضه ای است که عزت و ذلت امت ها یا ملل مشروط به انجام آن است که ترک آن مساوی با ذلت قوم یا ملت و امت قلمداد گردیده است.

جنبش حیات دوره های امر به معروف و نهی از منکر برگزار می کند

جنبش حیات در راستای احیای امر به معروف این واجب فراموش شده اقدام به تشکیل و برگزاری دوره های امر به معروف و نهی از منکر با نگاهی جدید کرده است.

اسلام ۳۰ شیوه برای «امر به معروف» معرفی کرده است

حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی خطاب به مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور عنوان کرد: هر کس را باید یک جور به حق دعوت کرد، اسلام برای امر به معروف ۳۰ راه را پیش روی ما قرار داده است، پس نتیجه می گیریم چون کار دعوت به دین و تبلیغ آن خیلی مهم به شمار می رود، باید با مطالعه و اطلاعات کافی جلو رفت.

دولت ها و صاحبان مکنت پرچم امر به معروف و نهی از منکر را برافراشته نگاه دارند

آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری گفت: دولتها و صاحبان مکنت وظیفه دارند پرچم امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه اسلامی برافراشته نگاه دارند تا چنین جامعه ای که شهید داده، سالم بتواند در پرتو امر به معروف و نهی از منکر زندگی کند.

یک درد دل امر به معروفی

ن چه موجبات ارائه گزارشی از وقایع بالا را برانگیخت مظلوم واقع شدن امر به معروف و نهی از منکر در این گونه جریانات و اتفاقات است! متاسفانه همیشه در این تیپ موقعیت هایی که تنش و حواشی ایجاد می شود عده ای از نخبگان!! سریعا شروع به تکرار عبارت "امر به معروف و نهی از منکر" می کنند. و این گونه همیشه حسی تلخ نسبت به این فریضه مظلوم در کام عموم جامعه ایجاد می کنند! مسأله این جاست که چرا فقط در چنین مواقعی نام این فریضه برده می شود؟

رمز حیات اجتماعی در امر به معروف و نهی از منکر است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: رمز حیات اجتماعی در امر به معروف و نهی از منکر نهفته است بنابراین توجه به موضوع امر به معروف و نهی از منکر از اهمیت فراوانی برخوردار است.
صفحه 1 از 63ابتدا قبلی [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی انتها

نهال چاپ

مسجد نما